My Favorite Movies
| spookynight's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Wild Things 1998, R) |
|
| 2 |
Sunshine 2007, R) |
|
| 3 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 4 |
Femme Fatale 2002, R) |
|
| 5 |
The Texas Chainsaw Massacre 2003, R) |
|
| 6 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 7 |
Lung fu moon (Dragon Tiger Gate) 2006, Unrated) |
|
| 8 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 9 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 10 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 11 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 12 |
The Crimson Rivers (Les Rivières pourpres) 2000, R) |
|
| 13 |
Rosemary's Baby 1968, R) |
|
| 14 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 18 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 19 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 20 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 21 |
Death Proof 2007, R) |
|
| 22 |
Watchmen 2009, R) |
|
| 23 |
The Fall 2006, R) |























