Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  spookibouk's Rating My Rating
1
Girl, Interrupted 1999,  R)
2
Gia 1998,  R)
3
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
4
Better Than Chocolate 1999,  R)
5
Like Water for Chocolate (Como Agua para Chocolate) 1993,  R)
Like Water for Chocolate (Como Agua para Chocolate)
Very good movie but i dont like reading captions. The English dubbed version doesnt do it justice.
6
Hoodwinked 2006,  PG)
7
Kung Fu Hustle 2004,  R)
8
The Fifth Element 1997,  PG-13)
9
Freeway 1996,  R)
10
Hocus Pocus 1993,  PG)
11
Coraline 2009,  PG)
Coraline
I love this movie. It is entertaining and creepy.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments