My Favorite Movies
| Splatterpunk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 2 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 3 |
Ginger Snaps 2000, R) |
|
| 4 |
Eraserhead 1977, R) |
|
| 5 |
Crank 2006, R) |
|
| 6 |
Crank 2: High Voltage 2009, R) |
|
| 7 |
Session 9 2001, R) |
|
| 8 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 9 |
Let the Right One In 2008, R) |
|
| 10 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 11 |
Inglourious Basterds 2009, R) |
|
| 12 |
The Hangover 2009, R) |
|
| 13 |
Begotten 1991, Unrated) |













