My Favorite Movies


  spiritofnlm's Rating My Rating
1
Whale Rider 2002,  PG-13)
2
The Storm Riders (Fung wan: Hung ba tin ha) 2000,  PG-13)
3
Pay It Forward 2000,  PG-13)
4
Saw 2004,  R)
5
Seven (Se7en) 1995,  R)
6
Seven Brides for Seven Brothers 1954,  G)
7
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
8
The Joy Luck Club 1993,  R)
9
The Breakfast Club 1985,  R)
10
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
11
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
12
Schindler's List 1993,  R)
13
American History X 1998,  R)
14
The Transporter 2002,  PG-13)
15
Dogma 1999,  R)
16
Empire Records 1995,  PG-13)
17
Empire of the Sun 1987,  PG)
18
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
19
The Lost Boys 1987,  R)
20
Unconditional Love 2003,  PG-13)
21
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
22
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
23
Little Nicky 2000,  PG-13)
24
Chasing Amy 1997,  R)
25
Clerks 1994,  R)
26
Troy 2004,  R)
27
King Arthur 2004,  PG-13)
28
The Family Stone 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments