My Favorite Movies


  Spineless's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
3
Fight Club 1999,  R)
4
Little Miss Sunshine 2006,  R)
5
V for Vendetta 2006,  R)
6
American Beauty 1999,  R)
7
The Fox and the Hound 1981,  G)
8
The Silence of the Lambs 1991,  R)
9
Shine 1996,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994,  R)
12
Platoon 1986,  R)
13
American Gangster 2007,  R)
14
The Land Before Time 1988,  G)
15
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
16
Dead Poets Society 1989,  PG)
17
The Green Mile 1999,  R)
18
The Lion King 1994,  G)
19
The Jungle Book 1967,  G)
20
Apocalypse Now 1979,  R)
21
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
22
Toy Story 3 2010,  G)
23
One Hour Photo 2002,  R)
24
Donnie Darko 2001,  R)
25
Sin City 2005,  R)
26
Reservoir Dogs 1992,  R)
27
Saving Private Ryan 1998,  R)
28
Pan's Labyrinth 2006,  R)
29
Kung Fu Hustle 2004,  R)
30
Hero 2002,  PG-13)
31
The Butterfly Effect 2004,  R)
32
Shrek 2 2004,  PG)
33
Pink Floyd - The Wall 1982,  R)
34
Alice in Wonderland 2010,  PG)
35
The Iron Giant 1999,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments