My Favorite Movies
Face Off
Bound
Showgirls
Titanic
10 Things I Hate About You
Knights Tale
Brokeback Mountain
Mr. &Mrs. Smith
| spika7007's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Wanted 2008, R) |
|
| 3 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 4 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 8 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 9 |
Life or Something Like It 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Gia 1998, R) |
|
| 11 |
Original Sin 2001, R) |
|
| 12 |
Pushing Tin 1999, R) |
|
| 13 |
National Treasure: Book of Secrets 2007, PG) |
|
| 14 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 15 |
Bangkok Dangerous 2008, R) |
|
| 16 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 17 |
Con Air 1997, R) |
|
| 18 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 19 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 20 |
The Family Man 2000, PG-13) |
|
| 21 |
Fast Times At Ridgemont High 1982, R) |
|
| 22 |
8MM 1999, R) |
|
| 23 |
The Wicker Man 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Snake Eyes 1998, R) |
|
| 25 |
Leaving Las Vegas 1995, R) |
|
| 26 |
It Could Happen to You 1994, PG) |
|
| 27 |
Bringing Out the Dead 1999, R) |
|
| 28 |
Honeymoon in Vegas 1992, PG-13) |
|
| 29 |
The Salton Sea 2002, R) |





























