My Favorite Movies


  speed2099's Rating My Rating
1
Wanted 2008,  R)
2
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
3
Karas: The Revelation 2005,  Unrated)
4
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
5
Day Watch 2007,  R)
6
Tropic Thunder 2008,  R)
7
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
8
Karas: The Prophecy 2005,  Unrated)
9
Night Watch (Nochnoi Dozor) 2004,  R)
10
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
11
Returner (Ritana) 2002,  R)
12
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
13
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
14
I, Robot 2004,  PG-13)
15
Last Action Hero 1993,  PG-13)
16
Starship Troopers 1997,  R)
17
Doom 2005,  R)
18
Jurassic Park 1993,  PG-13)
19
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
20
Tomcats 2001,  R)
21
Who Framed Roger Rabbit 1988,  PG)
22
City Hunter (Sing si lip yan) 1992,  PG-13)
23
The Legend (Fong Sai Yuk) 1993,  R)
24
Fong Shi Yu II: Wan fu mo di (The Legend 2)(The Legend II) 1993,  PG-13)
25
Army of Darkness 1993,  R)
26
Evil Dead 2 1987,  R)
27
Galaxy Quest 1999,  PG)
28
Friday 1995,  R)
29
The Fifth Element 1997,  PG-13)
30
Equilibrium 2002,  R)
31
Kung Fu Hustle 2004,  R)
32
Casino Royale 2006,  PG-13)
33
Independence Day 1996,  PG-13)
34
UNDEAD 2003,  R)
35
Snakes on a Plane 2006,  R)
36
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
37
Hellboy 2004,  PG-13)
38
Blade II 2002,  R)
39
The One 2001,  PG-13)
40
Sky High 2005,  PG)
41
Tango & Cash 1989,  R)
42
Vampire Effect (Chin gei bin) (The Twins Effect) 2003,  R)
43
Akira 1988,  R)
44
Steamboy 2004,  PG-13)
45
Petite Cossette Le Portrait 2004,  Unrated)
46
Agent Aika: Naked Missions 1998,  Unrated)
47
Arachnophobia 1990,  PG-13)
48
Blue Gender 2005,  Unrated)
49
Fei ying (Silver Hawk) 2004,  PG-13)
50
Zatôichi (The Blind Swordsman: Zatoichi) 2003,  R)
51
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
52
Broken Arrow 1996,  R)
53
Deep Blue Sea 1999,  R)
54
Hard Rain 1998,  R)
55
Blood - The Last Vampire 2001,  Unrated)
56
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
57
Deep Rising 1998,  R)
58
Operation Dumbo Drop 1995,  PG)
59
Snake in the Eagle's Shadow (Se ying diu sau) (Eagle's Shadow) 1978,  PG)
60
Dead Leaves 2004,  Unrated)
61
Mulan 1998,  G)
62
Cutey Honey 1994,  Unrated)
63
Night at the Museum 2006,  PG)
64
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
65
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
66
Grind 2003,  PG-13)
67
The Return of the Living Dead 1985,  R)
68
Cars 2006,  G)
69
Ghost Rider 2007,  PG-13)
70
TMNT 2007,  PG)
71
Transformers 2007,  PG-13)
72
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
73
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
74
Speed Racer 2008,  PG)
75
WALL-E 2008,  G)
76
Armageddon 1998,  PG-13)
77
The Dark Knight 2008,  PG-13)
78
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
79
Death Race 2008,  R)
80
Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration) 2008,  R)
81
Pineapple Express 2008,  R)
82
Anaconda 1997,  PG-13)
83
The Emperor's New Groove 2000,  G)
84
The Expendables 2010,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments