My Favorite Movies
| sparky161's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 2 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 3 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Epic Movie 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Date Movie 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 8 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 9 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 10 |
Wrong Turn 2: Dead End 2007, Unrated) |
|
| 11 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 13 |
Clerks 1994, R) |
|
| 14 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 15 |
Dogma 1999, R) |
|
| 16 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 17 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 18 |
Jersey Girl 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 20 |
The Blair Witch Project 1999, R) |
|
| 21 |
Book of Shadows - Blair Witch 2 2013, R) |
|
| 22 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 23 |
Blood and Chocolate 2007, PG-13) |
|
| 24 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 25 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |

























