My Favorite Movies
| sparksman's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Silent Hill 2006, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 4 |
Ultraviolet 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Sin City 2005, R) |
|
| 6 |
Empire Records 1995, PG-13) |
|
| 7 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 8 |
MirrorMask 2005, PG) |
|
| 9 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Beautiful Creatures 2000, R) |
|
| 11 |
Dogma 1999, R) |
|
| 12 |
Sunshine 2007, R) |
|
| 13 |
Nothing 2003, R) |
|
| 14 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Hard Candy 2005, R) |
|
| 16 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 17 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 18 |
Night Watch (Nochnoi Dozor) 2004, R) |
|
| 19 |
Dark City 1998, R) |
|
| 20 |
30 Days of Night 2007, R) |
|
| 21 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 22 |
Ghost in the Shell 1996, R) |
|
| 23 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 24 |
The Black Cauldron 1985, PG) |
|
| 25 |
Beowulf 2007, PG-13) |
|
| 26 |
Brazil 1985, R) |

























