My Favorite Movies
My Top Movies of All-Time!
In no particular order.
| sparksbb23's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 3 |
National Treasure: Book of Secrets 2007, PG) |
|
| 4 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 9 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Behind Enemy Lines 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 13 |
Nights in Rodanthe 2008, PG-13) |
|
| 14 |
Celtic Woman: A New Journey 2006, Unrated) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010, PG-13) |
|
| 16 |
Celine: Through The Eyes Of The World 2010, Unrated)Amazing! I have now become a bigger Celine Dion fan because of this! I did not get the opportunity to see her Taking Chances Tour, so this was great! Not only was it mostly footage of her concert, they showed the behind-the-scenes too. The hard work and dedication was shown well. Celine went through some hard times with the 100+ shows and I applaud her! From almost stopping the tour because of swollen glands, to her love shown for her husband and son, to her hilariousness, you will fall in love with her. I would recommend this to everyone! :) |















