My Favorite Movies
| sparkel67's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Anastasia 1997, G) |
|
| 2 |
The Birds 1963, PG-13) |
|
| 3 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 4 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 5 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 6 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 8 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 9 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 10 |
The Last Unicorn 1982, G) |
|
| 11 |
The Lion in Winter 1968, PG) |
|
| 12 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 16 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 17 |
My Fair Lady 1964, G) |
|
| 18 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 19 |
The Prince of Egypt 1998, PG) |



















