My Favorite Movies
| spankmarty's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Crow 1994, R) |
|
| 2 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Gothika 2003, R) |
|
| 4 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 5 |
Speed 1994, R) |
|
| 6 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 7 |
Alien Resurrection 1997, R) |
|
| 8 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Biker Boyz 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Batman Returns 1992, PG-13) |
|
| 14 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 15 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 16 |
Blade II 2002, R) |
|
| 17 |
Erin Brockovich 2000, R) |
|
| 18 |
The Pacifier 2005, PG) |
|
| 19 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 20 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 22 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 24 |
Half Baked 1998, R) |
|
| 25 |
Dude, Where's My Car? 2000, PG-13) |
|
| 26 |
Just Married 2003, PG-13) |
|
| 27 |
Dogma 1999, R) |
|
| 28 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 29 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 30 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 31 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 32 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 33 |
The Mighty Ducks 1992, PG) |
|
| 34 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 35 |
Misery 1990, R) |
|
| 36 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 37 |
Beverly Hills Cop 1984, R) |
|
| 38 |
Beverly Hills Cop III 1994, R) |
|
| 39 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 40 |
She's All That 1999, PG-13) |
|
| 41 |
Bad Santa 2003, R) |
|
| 42 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 43 |
Space Jam 1996, PG) |
|
| 44 |
Clueless 1995, PG-13) |












































