Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Spanish12
  2. Gabriel

ANYTHIN FUNNY SCARY ERR FULL OF ACTION

  Spanish12's Rating My Rating
1
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
2
Kicking & Screaming 2005,  PG)
3
Bewitched 2005,  PG-13)
4
Elf 2003,  PG)
5
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
6
The Mask 1994,  PG-13)
7
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
8
Me, Myself & Irene 2000,  R)
9
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
10
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
11
Man on the Moon 1999,  R)
12
Liar Liar 1997,  PG-13)
13
Batman Forever 1995,  PG-13)
14
The Majestic 2001,  PG)
15
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
16
The Truman Show 1998,  PG)
17
I, Robot 2004,  PG-13)
18
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
19
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
20
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
21
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
22
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
GREAT F*CKIN SHOW
23
Enemy of the State 1998,  R)
24
Wild Wild West 1999,  PG-13)
25
Along Came Polly 2004,  PG-13)
26
Men in Black II 2002,  PG-13)
27
Six Degrees of Separation 1993,  R)
28
Ali 2001,  R)
29
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
30
Bad Boys II 2003,  R)
31
Independence Day 1996,  PG-13)
32
Envy 2004,  PG-13)
33
There's Something About Mary 1998,  R)
34
Men in Black 1997,  PG-13)
35
Bad Boys 1995,  R)
36
The Cable Guy 1996,  PG-13)
37
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
38
Mystery Men 1999,  PG-13)
39
Meet the Parents 2000,  PG-13)
40
Hitch 2005,  PG-13)
41
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
42
Duplex (Our House) 2003,  PG-13)
43
Zoolander 2001,  PG-13)
44
Saw II 2005,  R)
45
Saw 2004,  R)
46
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
47
Half Baked 1998,  R)
48
Dave Chappelle's Block Party 2006,  R)
49
Grandma's Boy 2006,  R)
50
Hostel 2006,  R)
51
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
52
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
53
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992,  R)
54
Rumble in the Bronx 1996,  R)
55
Rush Hour 1998,  PG-13)
56
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
57
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
58
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
59
The Tuxedo 2002,  PG-13)
60
The Accidental Spy (Te wu mi cheng) 2001,  PG-13)
61
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
62
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
63
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II) 1990,  PG-13)
64
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2) 1987,  R)
65
The Medallion 2003,  PG-13)
66
Fearless Hyena Part II (Long teng hu yue) 1983,  PG)
67
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
68
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
69
Once Upon a Time in China 1991,  R)
70
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
71
Once Upon a Time in China 3 (Wong Fei Hung ji saam: Si wong jaang ba) 1993,  R)
72
Once Upon a Time in China 4 (Wong Fei Hung ji sei: Wong je ji fung) 1993,  R)
73
Once Upon a Time in China and America 1997,  Unrated)
74
The Godfather, Part II 1974,  R)
75
Scarface 1983,  R)
76
Schindler's List 1993,  R)
77
Lord of the Flies 1990,  R)
78
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
79
Chicken Run 2000,  G)
80
Romeo Must Die 2000,  R)
81
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
82
The One 2001,  PG-13)
83
Wallace & Gromit in Three Amazing Adventures 2005,  Unrated)
84
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
85
The Elephant Man 1980,  PG)
86
Ray 2004,  PG-13)
87
Blade 1998,  R)
88
Blade II 2002,  R)
89
Blade: Trinity 2004,  R)
90
300 2007,  R)
300
GREATEST SHOW EVER

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments