My Favorite Movies


  Spammy17's Rating My Rating
1
Fast & Furious 2009,  PG-13)
2
Never Back Down 2008,  PG-13)
Never Back Down
best movie everrrrrrr
3
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
4
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
good movie my borther got me in to them i dont like the 3rd one the 1st to r the best
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
love you orlando
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
sexiest movie ever love it
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
was the best ever
8
Sydney White 2007,  PG-13)
Sydney White
you have to see it i loved it
9
Juno 2007,  PG-13)
Juno
love it.....you have to see it
10
Normal Adolescent Behavior 2007,  R)
Normal Adolescent Behavior
loved it i own it
11
Step Up 2006,  PG-13)
12
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
cant wait to seee it
13
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
one word HOT!!!!!
14
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
its the best true movie every guy should see it!!!
15
High School Musical 2006,  G)
16
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
loved it and own it
17
The Derby Stallion 2005,  PG)
The Derby Stallion
very cute i cryed
18
Flicka 2006,  PG)
Flicka
best movie ever i love tim mcgraw...
19
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
20
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
21
Bring It On: In It to Win It 2007,  PG-13)
22
Blue Crush 2002,  PG-13)
23
The Game Plan 2007,  PG)
The Game Plan
i loved it so much i want ot buy it i cryed
24
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
25
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
26
Walking Tall 2004,  PG-13)
27
American Pie 1999,  R)
American Pie
i love all of these movies i think they r funny
28
American Pie 2 2001,  R)
29
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
30
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
31
American Pie Presents: Beta House 2007,  R)
32
Eight Below 2006,  PG)
33
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
funny funny funny
34
Click 2006,  PG-13)
35
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
36
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
great movie loved it
37
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
38
The Care Bears Movie 1985,  G)
39
A Goofy Movie 1995,  G)
40
The Tigger Movie 2000,  G)
41
Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Movie 2006,  G)
42
Little Man 2006,  PG-13)
43
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
44
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
i loved this movie and own it just if that would really happen in real life lol
45
See No Evil 2006,  R)
46
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
one of my favorite movies i love the wayans bros
47
Taxi 2004,  PG-13)
48
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
i love all of these movies
49
Scary Movie 2 2001,  R)
50
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
51
Date Movie 2006,  PG-13)
52
Dazed and Confused 1993,  R)
53
Norbit 2007,  PG-13)
Norbit
ok movie i dont want to watch it again tho kinda dumb
54
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
55
The Sweetest Thing 2002,  R)
56
The Marine 2006,  PG-13)
57
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
58
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
i love these movies and cant wait to see the next one
59
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
60
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
61
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
62
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
63
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
Dreamer: Inspired by a True Story
good good movie
64
Keith 2008,  PG-13)
Keith
good sad movie
65
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
66
My Dog Skip 1999,  PG)
My Dog Skip
i love this movie sooo sad tho
67
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
this was a good movie
68
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
good movie i love all the actors....
69
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
this was an ok movie i like this one better then the first one
70
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
71
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
72
All You've Got 2006,  PG-13)
73
Fighting 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments