My Favorite Movies
| Spamdog75's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Platoon 1986, R) |
|
| 2 |
Slap Shot 1980, R) |
|
| 3 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 4 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 5 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 6 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 7 |
Elf 2003, PG) |
|
| 8 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 9 |
Casino 1995, R) |
|
| 10 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Ninja Scroll 1986, Unrated) |
|
| 12 |
The Departed 2006, R) |
|
| 13 |
Clerks 1994, R) |
|
| 14 |
Dirty Sanchez: The Movie 2007, R) |
|
| 15 |
The Machinist 2003, R) |
|
| 16 |
Dirty Harry 1971, R) |
|
| 17 |
Dirty Rotten Scoundrels 1988, PG) |
|
| 18 |
Zulu 1964, PG) |
|
| 19 |
Zulu Dawn 1979, PG) |
|
| 20 |
Iron Monkey 1993, PG-13) |




















