My Favorite Movies
| spaceghoooost's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 3 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 4 |
Casino 1995, R) |
|
| 5 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 6 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 7 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 8 |
Halloween 1978, R) |
|
| 9 |
The Shining 1980, R) |
|
| 10 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 11 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 12 |
Cool Hand Luke 1967, PG) |
|
| 13 |
Papillon 1973, PG) |













