Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  spacebabesjbw's Rating My Rating
1
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
I love this film i think it's great how they've showed the olden days!
2
Ghost Rider 2007,  PG-13)
3
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
I love Daniel Craig!!!
4
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
1 of the best films eva!!!
5
Becoming Jane 2007,  PG)
Becoming Jane
This is such a good film i really like Tom Lefroy(James McAvoy)!!!
6
The Notebook 2004,  PG-13)
7
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
Really good!!!I love Logan!!!!
8
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
Really good!!!I love Logan!!!!
9
The Golden Compass 2007,  PG-13)
The Golden Compass
i love daniel craig!!!!!
10
St. Trinian's 2007,  PG-13)
11
The Holiday 2006,  PG-13)
12
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
It's a Boy Girl Thing
Really funny!
13
The Prince and Me 2004,  PG)
14
King Arthur 2004,  PG-13)
15
The Lake House 2006,  PG)
16
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
Really good acting from Hugh Jackman, Christian Bale and Michael Caine!!!! Great film too!
17
She's the Man 2006,  PG-13)
18
Final Destination 3 2006,  R)
19
The Bodyguard 1992,  R)
The Bodyguard
This is my favourite movie eva!!!
20
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
really good film!
21
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
22
I, Robot 2004,  PG-13)
I, Robot
will smith looks really fit in this and the film is one of my fabs.lol!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments