My Favorite Movies


  SouthSinai's Rating My Rating
1
Instinct 1999,  R)
Instinct
Very Good & Respectable Movie
2
The Devil's Advocate 1997,  R)
The Devil's Advocate
Good acting, film directing & effects
3
Death Becomes Her 1992,  PG-13)
Death Becomes Her
Very Funny & Amazing
4
Scent of a Woman 1992,  R)
5
The Silence of the Lambs 1991,  R)
6
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
7
The Insider 1999,  R)
8
Insomnia 1997,  Unrated)
9
Heat 1995,  R)
10
Seven (Se7en) 1995,  R)
11
Entrapment 1999,  PG-13)
12
Enemy of the State 1998,  R)
13
The Rock 1996,  R)
14
First Knight 1995,  Unrated)
15
Conspiracy Theory 1997,  R)
16
Pulp Fiction 1994,  R)
17
G.I. Jane 1997,  R)
G.I. Jane
Realy amazing what Demi can do
18
John Q 2001,  PG-13)
John Q
Very emotional
19
Kurtlar vadisi - Irak (Valley of the Wolves: Iraq) 2006,  Unrated)
Kurtlar vadisi - Irak (Valley of the Wolves: Iraq)
Veeeeeeeeeery good movie
20
Fallen 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Server: web111.flixster.com