My Favorite Movies


  soul1383's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
3
The Matrix 1999,  R)
4
Close Encounters of the Third Kind 1977,  PG)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
6
Apocalypse Now 1979,  R)
7
8 Mile 2002,  R)
8
White Chicks 2004,  PG-13)
9
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
10
Saw 2004,  R)
11
Saw II 2005,  R)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
American Pie 1999,  R)
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
16
Click 2006,  PG-13)
17
Rocky 1976,  PG)
18
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
19
About a Boy 2002,  PG-13)
20
Pretty Woman 1990,  R)
21
Braveheart 1995,  R)
22
The Ring 2002,  PG-13)
23
Rendition 2007,  R)
Rendition
it's a sad look at the US's policy's on torture

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments