My Favorite Movies


  soufyellowboi's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
Scarface
one of the best mafia movies ever
2
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
GREAT MOVIE
3
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
4
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
5
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
OK MOVIE
6
ATL 2006,  PG-13)
7
Scary Movie 2000,  R)
8
Scary Movie 2 2001,  R)
9
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
10
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
11
The Godfather 1972,  R)
12
The Godfather, Part II 1974,  R)
13
The Godfather, Part III 1990,  R)
14
Shrek 2001,  PG)
15
Shrek 2 2004,  PG)
16
Paid in Full 2002,  R)
17
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
18
Remember the Titans 2000,  PG)
19
Set It Off 1996,  R)
20
Shaft 2000,  R)
21
The Matrix 1999,  R)
22
The Matrix Revolutions 2003,  R)
23
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
24
The Temptations 1998,  Unrated)
25
The Five Heartbeats 1991,  R)
26
Money Talks 1997,  R)
27
Biker Boyz 2003,  PG-13)
28
Boyz n the Hood 1991,  R)
29
Hot Boyz 1999,  R)
30
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
31
Friday 1995,  R)
32
Next Friday 2000,  R)
33
Friday After Next 2002,  R)
34
Friday the 13th 1980,  R)
35
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
36
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
37
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
38
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
39
The Color Purple 1985,  PG-13)
40
Purple Rain 1984,  R)
41
Blades of Glory 2007,  PG-13)
42
Blade 1998,  R)
43
Blade II 2002,  R)
44
Blade: Trinity 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments