My Favorite Movies


  soubislover's Rating My Rating
1
The Crow 1994,  R)
The Crow
i love the crow it is so cool
2
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
its a awsome movei i love all of inuyasha movies
3
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
i love this one its a real good movie











i love spirited away
4
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 1985,  Unrated)
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D)
awsome movie
5
Ghost in the Shell 1996,  R)
Ghost in the Shell
i good movie
6
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
7
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
love it its a awsome vampire movie
8
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
i like this move because it has bradd pitt and vampire and it is so cool i think
9
Underworld 2003,  R)
Underworld
i like underwould because of the vampire are cool
10
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
Blood and Chocolate
i love blood and chocolate but it is sad with her family and the one she loves
11
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)
its a awsome movie
12
Troy 2004,  R)
Troy
tory is so good with brad pitt
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
pirates of the caribbean is good i like pirates of the caribbean the best
14
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
harry potter movie are verey good
15
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
a good move
16
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
good
17
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
it is ok
18
Eragon 2006,  PG)
Eragon
i like eragon it is good
19
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
it is funny
20
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
it is a good movie
21
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
titanic is good but when jack dies it is sad
22
300 2007,  R)
300
3oo well it is good with all the men are so fit so i gess it is a good movie
23
Lost 2004,  R)
Lost
from what i have seen from lost it is good
24
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
it is ok but it is a bit funny
25
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000,  R)
Vampire Hunter D - Bloodlust
this one is the best out of vampire hunter d
26
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
a good movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments