My Favorite Movies
| sophiamaria's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 3 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 4 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 6 |
Sherlock Holmes 2009, PG-13) |
|
| 7 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 8 |
The Libertine 2004, R) |
|
| 9 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Iron Man 2 2010, PG-13) |
|
| 11 |
X-Men Origins - Wolverine 2009, PG-13) |
|
| 12 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 13 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 14 |
The Singing Detective 2003, R) |
|
| 15 |
Bandits 2001, PG-13) |
|
| 16 |
The Princess Bride 1987, PG) |
















