My Favorite Movies
Give list a short description
| SookMe's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 2 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 3 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 4 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Grease 1978, PG) |
|
| 6 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 7 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 8 |
Not Another Teen Movie 2001, R) |
|
| 9 |
American Pie 1999, R) |
|
| 10 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Football Factory 2004, R) |
|
| 12 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 13 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Hairspray 1988, PG) |
|
| 15 |
Scarface 1932, PG) |
|
| 16 |
Austin Powers: International Man of Mystery 1997, PG-13) |
|
| 17 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 18 |
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999, PG-13) |
|
| 19 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 21 |
Ali G Indahouse - The Movie 2004, R) |
|
| 22 |
The Dukes of Hazzard 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Bewitched 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 25 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |

























