My Favorite Movies
| Sonyette's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
1984 (Nineteen Eighty-Four) 1984, R) |
|
| 12 |
Animal Farm 1999, PG) |
|
| 13 |
Europa Europa 1991, R) |
|
| 14 |
La Vie en Rose (La Mome) 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 16 |
Armageddon 1998, PG-13) |
















