My Favorite Movies


  sonu27's Rating My Rating
1
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
Easily the best Batman movie and one of the best movies I have ever seen. Heath Ledger (The Joker) will be missed, outstanding performance. How will they replace him for the next one?
2
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
The best Batman movie ever. Can't wait for the next one!
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
6
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
7
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
8
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
We could be in the Matrix right now. You don't know.
9
XXX 2002,  PG-13)
10
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
Jessica is a tight suit what more do you want. LOL
11
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
This is teamwork!
12
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
Rush Hour 3
Funny all the way through! More comedy than action.
13
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
14
Rush Hour 1998,  PG-13)
15
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
Soo funny.
16
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Very good movie. Poor ending. You need to blast the speakers and subs. Sik animation.
17
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
Jing wu ying xiong (Fist of Legend)
Some of the best fighting I have ever seen!
18
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Absolutely hilarious!
19
Click 2006,  PG-13)
Click
One for the family! LOL Except for the dog humping things. Kate is fitt!
20
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
One for the human race.
21
The Matrix Revolutions 2003,  R)
22
The Matrix Reloaded 2003,  R)
23
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
One of the funniest movies I have ever seen.
24
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Hotttttttttttttttt!
25
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2)
One of the most interesting movies I have ever seen! Can't wait for the next one.
26
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW)
Good movie. Some parts are kind of confusing and childish.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments