My Favorite Movies
| soliuslion's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 2 |
Finding Forrester 2000, PG-13) |
|
| 3 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 4 |
Toy Soldiers 1991, R) |
|
| 5 |
Versus 2000, R) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 11 |
The Howling 1981, R) |
|
| 12 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 13 |
Zatôichi 1989, Unrated) |
|
| 14 |
Azumi 2003, Unrated) |
|
| 15 |
Silmido 2004, Unrated) |
|
| 16 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 17 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 18 |
Dark City 1998, R) |

















