My Favorite Movies


  solieldixon's Rating My Rating
1
Old School 2003,  R)
Old School
gre8 movie
2
Belly 1998,  R)
3
ATL 2006,  PG-13)
ATL
good movie
4
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
love this movie
5
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
6
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
gre8
7
Finding Nemo 2003,  G)
8
Shrek 2 2004,  PG)
9
Hitch 2005,  PG-13)
10
School of Rock 2003,  PG-13)
11
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
good
12
American Pie 1999,  R)
13
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
gre8 movie
14
White Chicks 2004,  PG-13)
15
Swimfan 2002,  PG-13)
Swimfan
very good
16
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
love it
17
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
gre8 movie
18
Wedding Crashers 2005,  R)
19
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
The Wedding Planner
good
20
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
21
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
My Best Friend's Wedding
gre8 movie
22
Assault on Precinct 13 2005,  R)
23
Apollo 13 1995,  PG)
24
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
love it
25
13 Ghosts 1960,  Unrated)
26
Prime 2005,  PG-13)
Prime
gre8 movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments