My Favorite Movies


  christyherself's Rating My Rating
1
Rent 2005,  PG-13)
2
Dazed and Confused 1993,  R)
3
Shaun of the Dead 2004,  R)
4
The Dark Knight 2008,  PG-13)
5
Gone With the Wind 1939,  G)
6
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
7
The Lake House 2006,  PG)
8
Identity 2003,  R)
9
Sense and Sensibility 1995,  PG)
10
It's a Wonderful Life 1946,  G)
11
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
12
Clerks 1994,  R)
13
Clerks II 2006,  R)
14
Harvey 1950,  Unrated)
15
Sex and the City 2008,  R)
Sex and the City
loved it!
16
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
17
Rent: Filmed Live on Broadway 2008,  Unrated)
Rent: Filmed Live on Broadway
loved it! Never got to see it on Broadway so it's as close as I'll come...we sang, we laughed...we moo'd!!
18
Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing & Charm School 2006,  PG-13)
19
Christmas in Connecticut 1945,  G)
20
The Time Traveler's Wife 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments