My Favorite Movies


  sofiex12x's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Ice Age 2002,  PG)
10
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
11
Shrek 2001,  PG)
12
Shrek the Third 2007,  PG)
13
Shrek 2 2004,  PG)
14
Saw III 2006,  R)
15
Saw II 2005,  R)
16
Saw 2004,  R)
17
Grease 1978,  PG)
18
High School Musical 2006,  G)
19
High School Musical 2 2007,  G)
20
Not Another Teen Movie 2001,  R)
21
American Pie 1999,  R)
22
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
23
American Pie 2 2001,  R)
24
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
25
Saturday Night Live: The Best of Adam Sandler 1999,  Unrated)
26
50 First Dates 2004,  PG-13)
27
The Waterboy 1998,  PG-13)
28
Anger Management 2003,  PG-13)
29
Little Nicky 2000,  PG-13)
30
Billy Madison 1995,  PG-13)
31
Bulletproof 1996,  R)
32
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
33
Airheads 1994,  PG-13)
34
Going Overboard 1989,  R)
35
Click 2006,  PG-13)
36
The Longest Yard 2005,  PG-13)
37
Spanglish 2004,  PG-13)
38
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
39
Punch-Drunk Love 2002,  R)
40
Big Daddy 1999,  PG-13)
41
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
42
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
43
Awesome: I...Shot That! 2006,  R)
44
Reign Over Me 2007,  R)
45
East of A 2000,  Unrated)
46
Let It Snow 1999,  R)
47
Voices of a Distant Star 2002,  Unrated)
48
Mendy - A Question of Faith 2003,  Unrated)
49
Adam & Paul 2004,  Unrated)
50
Red Cockroaches 2003,  Unrated)
51
Darfur Diaries: Message From Home 2004,  Unrated)
52
Saint Ralph 2004,  PG-13)
53
The Century of the Self 2005,  Unrated)
54
Adam and Eve 2004,  R)
55
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
56
Weapons 2007,  Unrated)
57
The Matador 2005,  R)
58
Winter Passing 2004,  R)
59
Thank You For Smoking 2005,  R)
60
Stay Alive 2006,  PG-13)
61
Adam & Steve 2005,  R)
62
Jasmine (Jasminum) 2007,  Unrated)
63
Leonard Cohen: I'm Your Man 2005,  PG-13)
64
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
65
So Goes the Nation 2006,  Unrated)
66
Flags of Our Fathers 2006,  R)
67
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002,  PG-13)
68
Material Girls 2006,  PG)
69
In Search of Santa 2004,  Unrated)
70
A Cinderella Story 2004,  PG)
71
Agent Cody Banks 2003,  PG)
72
The Perfect Man 2005,  PG)
73
Raise Your Voice 2004,  PG)
74
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
75
Casper Meets Wendy 1998,  PG)
76
Cadet Kelly 2002,  Unrated)
77
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
78
The Tailor of Panama 2001,  R)
79
December Boys 2007,  PG-13)
80
David Copperfield 2000,  Unrated)
81
48 Shades 2006,  Unrated)
82
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments