My Favorite Movies
Give list a short description
| sofiahauffe92's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 4 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 5 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 6 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 7 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 9 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Beyond Borders 2003, R) |
|
| 12 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Down with Love 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 16 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 17 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 18 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Tristan & Isolde 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 22 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 23 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 24 |
El Orfanato (The Orphanage) 2007, R) |
|
| 25 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 26 |
Definitely, Maybe 2008, PG-13) |
|
| 27 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 28 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |




























