My Favorite Movies


  sodamnsexy2's Rating My Rating
1
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
2
School of Rock 2003,  PG-13)
3
The Longest Yard 2005,  PG-13)
4
Shrek 2 2004,  PG)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Pride and Prejudice ,  Unrated)
8
Spy Kids 2001,  PG)
9
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
10
The King and I 1999,  G)
11
Oliver! 1968,  G)
12
Grease 1978,  PG)
13
Grease 2 1982,  PG)
14
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
15
Aladdin 1992,  G)
16
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
17
Anastasia 1997,  G)
18
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
19
X-Men 2000,  PG-13)
20
The Sound of Music 1965,  G)
21
The Muppets' Wizard of Oz 2005,  PG)
22
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
23
Titan A.E. 2000,  PG)
24
Bring It On 2000,  PG-13)
25
Last Holiday 2006,  PG-13)
26
The Breakfast Club 1985,  R)
27
Problem Child 1990,  PG)
28
Sister Act 1992,  PG)
29
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
30
Wrong Turn 2003,  R)
31
Holes 2003,  PG)
32
George of the Jungle 1997,  PG)
33
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
34
Runaway Bride 1999,  PG)
35
Wish Upon a Star 1996,  PG)
36
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
37
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
38
Mask 1985,  PG-13)
39
The Prince and Me 2004,  PG)
40
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
41
The Hole 2001,  R)
42
Bring It On Again 2004,  PG-13)
43
Castle in the Sky 1989,  PG)
44
Hercules 1997,  G)
45
The Parent Trap 1961,  G)
46
George Of The Jungle 2 2003,  PG)
47
Yu-Gi-Oh! - The Movie (Yûgiô: Gekijô-ban) 2004,  PG)
48
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
49
Quest For Camelot 1998,  G)
50
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
51
West Side Story 1961,  PG)
52
Mulan 1998,  G)
53
X-Men Evolution - Mutants Rising 2003,  Unrated)
54
Pocahontas II - Journey to a New World 1998,  Unrated)
55
Mulan II 2004,  G)
56
Happily Ever After 1993,  G)
57
Raise Your Voice 2004,  PG)
58
What Ever Happened to Baby Jane? 1960,  Unrated)
59
Ice Princess 2005,  G)
60
Signs 2002,  PG-13)
61
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
62
My Girl 2 1994,  PG)
63
My Girl 1991,  PG)
64
The Parent Trap 1998,  PG)
65
Pocahontas 1996,  G)
66
Othello 1995,  R)
67
Princess of Thieves 2001,  Unrated)
68
Hamlet 1990,  PG)
69
High School Musical 2006,  G)
70
Peter Pan 2003,  PG)
71
The Craft 1996,  R)
72
Cinderella 1950,  G)
73
Selena 1997,  PG)
74
Shrek 2001,  PG)
75
Hoodwinked 2006,  PG)
76
The Princess Bride 1987,  PG)
77
Tarzan 1999,  G)
78
Hocus Pocus 1993,  PG)
79
The Swan Princess III: The Mystery of the Enchanted Kingdom 1998,  G)
80
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
81
Beauty and the Beast 1991,  G)
82
Thumbelina 1994,  G)
83
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
84
Labyrinth 1986,  PG)
85
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
86
Ella Enchanted 2004,  PG)
87
Cry Wolf 2005,  PG-13)
88
Casper 1995,  PG)
89
Robin Hood 1973,  G)
90
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
91
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
92
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
93
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
94
Peter Pan 1953,  G)
95
The Swan Princess: Escape from Castle Mountain 2004,  G)
96
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
97
The Hunchback of Notre Dame 1996,  G)
98
Anne of Green Gables 1934,  Unrated)
99
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas 1998,  G)
100
Anne of Green Gables 1985,  G)
101
All I Want for Christmas 1991,  G)
102
From Justin To Kelly 2003,  PG)
103
Uptown Girls 2003,  PG-13)
104
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie 1995,  PG)
105
Scary Movie 2000,  R)
106
The Pianist 2002,  R)
107
Finding Nemo 2003,  G)
108
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
109
Mean Girls 2004,  PG-13)
110
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
111
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
112
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
113
A Cinderella Story 2004,  PG)
114
Pretty Woman 1990,  R)
115
A Walk to Remember 2002,  PG)
116
The Little Mermaid 1989,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments