My Favorite Movies


  socioapathy's Rating My Rating
1
28 Days Later 2002,  R)
28 Days Later
Best Zombie Movie Ever.
2
Resident Evil 2002,  R)
3
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
4
Aliens 1986,  R)
5
Alien 1979,  R)
6
Alien3 1992,  R)
7
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
8
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
9
Grindhouse 2007,  R)
10
Silent Hill 2006,  R)
11
Dog Soldiers 2002,  R)
12
The Exorcist 1973,  R)
13
The Silence of the Lambs 1991,  R)
14
Hannibal 2001,  R)
15
Red Dragon 2002,  R)
16
Hannibal Rising 2007,  R)
17
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
18
A Clockwork Orange 1971,  R)
19
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
20
Snatch 2001,  R)
21
The Evil Dead 1981,  R)
22
Evil Dead 2 1987,  R)
23
Army of Darkness 1993,  R)
24
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
25
Dogma 1999,  R)
26
Chasing Amy 1997,  R)
27
Mallrats 1995,  R)
28
The Usual Suspects 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments