Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  soccerluver68's Rating My Rating
1
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
I LOVE THAT MOVIE.
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
I LOVE THAT MOVIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IT WAS SO COOL!!!!!!!!!
3
Meet the Robinsons 2007,  G)
Meet the Robinsons
it sounds really interesting.
4
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
i also memorized this one.
5
Cars 2006,  G)
Cars
It's a good movie. but after a while, it gets boring.
6
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
I don't really like hilary duff, but the story was OK.
7
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
I LOVE THAT MOVIE. IT'S SO FUNNY.
8
Because of Winn-Dixie 2005,  PG)
Because of Winn-Dixie
It's a nice fam movie.
9
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
I can like memorize the lines.
10
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
It's a really cool movie. You guyz should see it.
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
I think this one was the freakestest.
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
This was just like the other ones.
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Love all the harry potter movies
14
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
THIS MOVIE WAS SOSOSOSOSOSOSOSOSOSOSOSO FUNNY.
15
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
i memorized the lines in this one.
16
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
it was kinda funny in this weird way. lindsay lohan is so, well, dramatic...
17
Step Up 2006,  PG-13)
18
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
this movie is HILARIOUS.
19
Click 2006,  PG-13)
Click
It was kinda weird and freaky in the end.
20
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Who doesn't love this movie?
21
Jump In! 2007,  Unrated)
Jump In!
I thought keke palmer was, well, cheesy.
22
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
Akeelah and the Bee
This movie is really inspiring.
23
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
It sounds interesting.
24
Kicking & Screaming 2005,  PG)
Kicking & Screaming
It's the greatest soccer movie, except for She's the Man. Will ferrell is such a clown.
25
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
This is so hilarious.
26
Life-Size 2000,  G)
Life-Size
I actuactally saw it... it was ok.
27
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
Herbie: Fully Loaded
Completely pointless.
28
The Parent Trap 1998,  PG)
The Parent Trap
This one was ok.
29
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
i don't know. it was weird.
30
Big Fat Liar 2002,  PG)
Big Fat Liar
This movie was SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO SO funny. i luv amanda bynes.
31
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
it was a interesting movie.
32
Hoodwinked 2006,  PG)
Hoodwinked
SO FUNNY
33
RV 2006,  PG)
RV
It was very and i mean VERY pointless
34
Our Lips Are Sealed 2001,  G)
35
It Takes Two 1995,  PG)
36
New York Minute 2004,  PG)
New York Minute
ok...
37
When in Rome 2002,  G)
38
Holiday in the Sun 2001,  G)
39
Passport To Paris 1999,  G)
40
Billboard Dad 1998,  G)
41
Switching Goals 1999,  G)
42
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
this movie is so good. i luv it.
43
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
44
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
LOVE THIS ONE TOO
45
The Princess Diaries 2001,  G)
The Princess Diaries
I LOVE THIS MOVIE
46
Brokeback Mountain 2005,  R)
47
Ella Enchanted 2004,  PG)
Ella Enchanted
it was very nice
48
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
sounds awesome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
49
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
I think that it was very inspiring.
50
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
Honey, I Shrunk the Kids
i saw this so long ago

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments