My Favorite Movies
| snugbuny's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 2 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 3 |
Castle in the Sky 1989, PG) |
|
| 4 |
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004, Unrated) |
|
| 5 |
Blade 1998, R) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 12 |
Eight Below 2006, PG) |
|
| 13 |
Blue Streak 1999, PG-13) |













