Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  SnowPenny's Rating My Rating
1
Braveheart 1995,  R)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
Far and Away 1992,  PG-13)
4
Con Air 1997,  R)
Con Air
Every time I hear the song 'How do I live with out you' I think of this movie.
5
Red Dawn 1984,  PG-13)
6
The Patriot 2000,  R)
7
Lethal Weapon 1987,  R)
8
Lethal Weapon 2 1989,  R)
9
Lethal Weapon 3 1992,  R)
10
Lethal Weapon 4 1998,  R)
11
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
12
Peter Pan 2003,  PG)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
Rocky 1976,  PG)
15
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
16
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
17
Ghost 1990,  PG-13)
18
Blade 1998,  R)
19
Seven Pounds 2008,  PG-13)
20
Transformers 2007,  PG-13)
21
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments