My Favorite Movies
| snoopyjace's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Poseidon Adventure 1972, PG) |
|
| 2 |
Snoopy Come Home 1972, G) |
|
| 3 |
Harold & Kumar Go to White Castle 2004, R) |
|
| 4 |
A Charlie Brown Christmas 1965, Unrated) |
|
| 5 |
A Charlie Brown Thanksgiving 1973, Unrated) |
|
| 6 |
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown 1966, Unrated) |
|
| 7 |
I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown 2003, Unrated) |
|
| 8 |
It's The Easter Beagle, Charlie Brown 2003, Unrated) |
|
| 9 |
Be My Valentine, Charlie Brown 1975, G) |
|
| 10 |
Lucy Must Be Traded, Charlie Brown 2003, Unrated) |
|
| 11 |
Concert for George 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Ghosts of the Abyss 2003, G) |
|
| 13 |
Across the Universe 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 15 |
World Trade Center 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008, R) |
















