Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  snikkrz's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
300 2007,  R)
3
Fight Club 1999,  R)
4
Pulp Fiction 1994,  R)
5
V for Vendetta 2006,  R)
6
Sin City 2005,  R)
7
Zoolander 2001,  PG-13)
8
Little Miss Sunshine 2006,  R)
9
The Shawshank Redemption 1994,  R)
10
Office Space 1999,  R)
11
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
12
American History X 1998,  R)
13
The Breakfast Club 1985,  R)
14
Taxi Driver 1976,  R)
15
Robin Williams: Live on Broadway 2002,  Unrated)
16
The Illusionist 2006,  PG-13)
17
The Number 23 2007,  R)
18
Pan's Labyrinth 2006,  R)
19
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
20
Primer 2003,  PG-13)
21
The Prestige 2006,  PG-13)
22
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
23
Wayne's World 2 1993,  PG-13)
24
Seven (Se7en) 1995,  R)
25
Léon (The Professional) 1994,  R)
26
Natural Born Killers 1994,  R)
27
Grandma's Boy 2006,  R)
28
Full Metal Jacket 1987,  R)
29
Rain Man 1988,  R)
30
Blow 2001,  R)
31
Reservoir Dogs 1992,  R)
32
The Big Lebowski 1998,  R)
33
The Weather Man 2005,  R)
34
Nine Inch Nails: Closure 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments