Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  smurfette2323's Rating My Rating
1
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
2
Ghost Ship 2002,  R)
3
The Emperor's New Groove 2000,  G)
4
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
5
My Girl 1991,  PG)
6
Independence Day 1996,  PG-13)
7
The Others 2001,  PG-13)
8
The Lake House 2006,  PG)
9
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
10
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
11
Constantine 2005,  R)
12
The Covenant 2006,  PG-13)
13
Déjà Vu 2006,  PG-13)
14
Silent Hill 2006,  R)
15
1408 2007,  PG-13)
16
Secret Window 2004,  PG-13)
17
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
18
300 2007,  R)
19
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
20
Beetlejuice 1988,  PG)
21
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments