My Favorite Movies


  Smooon's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
2
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
3
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006,  Unrated)
4
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
5
Bedussey 2005,  Unrated)
6
Becoming Jane 2007,  PG)
7
Miss Potter 2006,  PG)
8
My Chemical Romance - Things That Make You Go Mmmm! 2006,  Unrated)
9
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
10
Urban Legend 1998,  R)
11
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
12
High School Musical 2 2007,  G)
13
Hairspray 2007,  PG)
14
Miracle Run (The Unexpected Journey) 2004,  PG)
15
Superbad 2007,  R)
16
Scary Movie 2000,  R)
17
The Hot Chick 2002,  PG-13)
18
Mean Girls 2004,  PG-13)
19
Just My Luck 2006,  PG-13)
20
Chapter 27 2006,  R)
21
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
22
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
It doesn't get more awesome then this!
23
Minutemen 2008,  Unrated)
24
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
The book is better, but all together it's an aweosme movie
25
Penelope 2006,  PG)
Penelope
Such a cute story!
26
Sweet 2000,  Unrated)
Sweet
The best short-film, EVER! It's masive fun!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments