My Favorite Movies


  smokahontaz26's Rating My Rating
1
Resident Evil 2002,  R)
2
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
3
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
4
Silent Hill 2006,  R)
5
Saw 2004,  R)
6
Saw II 2005,  R)
7
Saw III 2006,  R)
8
Saw IV 2007,  R)
9
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
10
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
11
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
12
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
13
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
14
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
15
Halloween 2007,  R)
16
Scarface 1983,  R)
17
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
18
Carlito's Way 1993,  R)
19
Van Helsing 2004,  PG-13)
20
Spider-Man 2002,  PG-13)
21
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
22
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
23
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
25
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
26
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
27
The Notebook 2004,  PG-13)
28
Gothika 2003,  R)
29
You Got Served 2004,  PG-13)
30
Night at the Museum 2006,  PG)
31
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
loved it
32
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
33
G.I. Jane 1997,  R)
34
Ghost 1990,  PG-13)
35
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
36
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
37
Cry-Baby 1990,  PG-13)
38
Shrek 2001,  PG)
39
Shrek 2 2004,  PG)
40
Shrek the Third 2007,  PG)
41
Shrek 4-D (Shrek 3-D) 2003,  Unrated)
42
The Craft 1996,  R)
43
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
44
I'm Gonna Git You Sucka! 1988,  R)
45
The Shaggy Dog 2006,  PG)
46
The Mummy 1999,  PG-13)
47
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
48
The Scorpion King 2002,  PG-13)
49
The Last Samurai 2003,  R)
50
Face/Off 1997,  R)
51
The Last Dragon 1985,  PG-13)
52
El Cantante 2007,  R)
53
Rush Hour 1998,  PG-13)
54
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
55
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
56
Who Am I? ,  PG-13)
57
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
58
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
59
The Medallion 2003,  PG-13)
60
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
61
The Tuxedo 2002,  PG-13)
62
Drunken Master (Jui kuen) 1978,  PG-13)
63
Once Upon a Time in China 1991,  R)
64
Kiss of the Dragon 2001,  R)
65
The One 2001,  PG-13)
66
Romeo Must Die 2000,  R)
67
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
68
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
69
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
70
Once Upon a Time in China 3 (Wong Fei Hung ji saam: Si wong jaang ba) 1993,  R)
71
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) 1993,  R)
72
Stand by Me 1986,  R)
73
Lean on Me 1989,  PG-13)
74
Cyborg 2 1993,  R)
75
Beowulf 2007,  PG-13)
76
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
77
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
78
Shark Tale 2004,  PG)
79
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
80
The Bone Collector 1999,  R)
81
Scary Movie 2000,  R)
82
Scary Movie 2 2001,  R)
83
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
84
Sin City 2005,  R)
85
300 2007,  R)
86
Halloween 1978,  R)
87
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
88
The Last Time 2006,  R)
89
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments