My Favorite Movies


  smilegirl547's Rating My Rating
1
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
So interesting.
2
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
Loved it!!!!!
3
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
I loved it
4
Click 2006,  PG-13)
Click
Funny!
5
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
So cool!
6
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
I love nemo
7
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
Is fun to watch
8
The Omen 2006,  R)
The Omen
Interesting!
9
Shrek 2001,  PG)
Shrek
I love it!
10
Catwoman 2004,  PG-13)
Catwoman
Good Action
11
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
You are going to love it.
12
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Fun comedy
13
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Fun and good action!
14
The Eye (Gin gwai) 2002,  R)
The Eye (Gin gwai)
So scary!!!
15
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
Good suspense!
16
Saved! 2003,  PG-13)
Saved!
It has a good story!
17
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
I love this magic movies.
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
i lovrd it
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
I love it
20
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
i love more!
21
Saw 2004,  R)
Saw
So much torture!
22
Saw II 2005,  R)
Saw II
the torure continues!
23
Saw III 2006,  R)
24
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
Funny to see!
25
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
Getting funnier!
26
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
Much funnier
27
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
Funny!
28
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
Fuuny and nice
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Action and funny!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments