My Favorite Movies
| smeesheady's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Perfect Man 2005, PG) |
|
| 2 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 3 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 4 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 5 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 7 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 8 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Shooter 2007, R) |
|
| 10 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 11 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Platoon 1986, R) |
|
| 13 |
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978, Unrated) |
|
| 14 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 15 |
The Invisible 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 17 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 19 |
Daredevil 2003, PG-13) |
|
| 20 |
Godzilla 1998, PG-13) |
|
| 21 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 22 |
The Forgotten 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Cats & Dogs 2001, PG) |
|
| 24 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 25 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 26 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 27 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 28 |
Soul Plane 2004, R) |
|
| 29 |
The Fog 2005, PG-13) |
|
| 30 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 31 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 32 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 33 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 34 |
Crash 2005, R) |
|
| 35 |
300 2007, R) |
|
| 36 |
Cashback 2006, R) |
|
| 37 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 38 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 39 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 40 |
Scream 1996, R) |
|
| 41 |
Freestyle: The Art of Rhyme 2000, Unrated) |
|
| 42 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |










































