My Favorite Movies


  smarababy's Rating My Rating
1
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
2
Take the Lead 2006,  PG-13)
3
Titanic 1996,  PG-13)
4
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
5
Honey 2003,  PG-13)
6
Notebook 2006,  Unrated)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix: An IMAX 3D Experience ,  PG-13)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
14
Step Up 2006,  PG-13)
15
The Notebook 2004,  PG-13)
16
Love Actually 2003,  R)
17
A Walk to Remember 2002,  PG)
18
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
22
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
23
The Lake House 2006,  PG)
24
The Legend of 1900 (La leggenda del pianista sull'oceano) 1998,  R)
25
Sissi - Die junge Kaiserin (Sissi: The Young Empress) 1956,  Unrated)
26
The Devil's Advocate 1997,  R)
27
Slumdog Millionaire 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments