My Favorite Movies


  slw14's Rating My Rating
1
Big Fish 2004,  PG-13)
2
Dead Silence 2006,  R)
3
Fracture 2007,  R)
4
Grease 1978,  PG)
5
Tenure 2009,  R)
6
The Godfather 1972,  R)
7
The Lazarus Project 2008,  PG-13)
8
Numb 2007,  R)
9
Player 5150 2007,  R)
10
The Notebook 2004,  PG-13)
11
Fight Club 1999,  R)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
13
Forrest Gump 1994,  PG-13)
14
Braveheart 1995,  R)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
The Shawshank Redemption 1994,  R)
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
18
V for Vendetta 2006,  R)
19
Top Gun 1986,  PG)
20
The Breakfast Club 1985,  R)
21
The Green Mile 1999,  R)
22
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
23
Back to the Future 1985,  PG)
24
Horror House 2008,  Unrated)
25
The Amityville Horror 2005,  R)
26
The Horror Vault 2008,  Unrated)
27
Graphic Sexual Horror 2009,  Unrated)
28
Horror 2002,  R)
29
Horror of Dracula 1958,  Unrated)
30
Snoop Dogg's Hood of Horror 2006,  R)
31
The Haunted House of Horror, (Horror House) 1970,  PG)
32
Nosferatu, a Symphony of Horror (Nosferatu, eine Symphonie des Grauens) (Nosferatu the Vampire) 1922,  Unrated)
33
The Little Shop of Horrors 1960,  R)
34
The Amityville Horror 1979,  R)
35
Little Shop of Horrors 1986,  PG-13)
36
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
37
Gawi (Nightmare) (Horror Game Movie) 2000,  R)
38
Horror Hospital (Computer Killers) (Doctor Bloodbath) 1973,  PG)
39
Horror Business 2007,  Unrated)
40
Across the Universe 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments