My Favorite Movies
Fight Club
Seven
Anatomy
Run Lola Run
Pulp Fiction
True Romance
Resident Evil
| sluscombe's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Snatch 2001, R) |
|
| 3 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 6 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 7 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 8 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 9 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 10 |
The Crow 1994, R) |
|
| 11 |
Anatomy (Anatomie) 2000, R) |
|
| 12 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 13 |
Underworld 2003, R) |
|
| 14 |
Sin City 2005, R) |













