Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sloppysmom's Rating My Rating
1
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
One of the best classical muscial ever done. loved it.l
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Awesome movie! I love all the pirates movies
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
The Lord of the Rings 1978,  PG)
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
14
The Matrix 1999,  R)
15
War of the Worlds 2005,  PG-13)
16
The Phantom of the Opera 1989,  R)
17
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
18
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
19
Finding Nemo 2003,  G)
20
The Lion King 1994,  G)
21
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
22
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
23
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
A really great movie with a very surprise ending. Well worth seeing.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments