Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  slimbutsexy2's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
4
Pretty Woman 1990,  R)
5
Spider-Man 2002,  PG-13)
6
50 First Dates 2004,  PG-13)
7
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
8
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
9
King Kong 2005,  PG-13)
10
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
11
Hitch 2005,  PG-13)
12
Braveheart 1995,  R)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
Forrest Gump 1994,  PG-13)
15
The Green Mile 1999,  R)
16
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
17
Remember the Titans 2000,  PG)
18
Saving Private Ryan 1998,  R)
19
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
20
The Shawshank Redemption 1994,  R)
21
Grease 1978,  PG)
22
Fight Club 1999,  R)
23
Wedding Crashers 2005,  R)
24
Shrek 2001,  PG)
25
GoodFellas 1990,  R)
26
The Breakfast Club 1985,  R)
27
Happy Gilmore 1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments