My Favorite Movies
| sleddog323's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 7 |
Ring of Bright Water 1969, G) |
|
| 8 |
Holes 2003, PG) |
|
| 9 |
Help! 1965, G) |
|
| 10 |
Watership Down 1978, PG) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 12 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Troy 2004, R) |
|
| 14 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |














