My Favorite Movies
| slayer15685's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 2 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 4 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 5 |
Night Watch (Nochnoi Dozor) 2004, R) |
|
| 6 |
Kiss of the Dragon 2001, R) |
|
| 7 |
Romeo Must Die 2000, R) |
|
| 8 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 9 |
King Arthur 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Die Another Day 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Underworld 2003, R) |
|
| 12 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 13 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 14 |
Sin City 2005, R) |
|
| 15 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 17 |
Appurushîdo (Appleseed) 1988, Unrated) |
|
| 18 |
Runaway Jury 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Mulan 1998, G) |
|
| 20 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 21 |
The Crow 1994, R) |
|
| 22 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 23 |
Gangs of New York 2002, R) |
|
| 24 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 25 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 26 |
The Glass House 2001, PG-13) |
|
| 27 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 28 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 29 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 30 |
Saving Private Ryan 1998, R) |





























