My Favorite Movies


  SlavePrincess's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
Step Up 2006,  PG-13)
3
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
4
Independence Day 1996,  PG-13)
5
The Departed 2006,  R)
The Departed
Great movie!
6
300 2007,  R)
300
WOW
7
The Crow 1994,  R)
The Crow
One of my all time Favs!
8
Bad Santa 2003,  R)
9
Crash 2005,  R)
Crash
Awesome Film
10
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
11
Flyboys 2006,  PG-13)
12
She's the Man 2006,  PG-13)
13
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
14
Black Hawk Down 2001,  R)
15
Lucky Number Slevin 2006,  R)
16
Déjà Vu 2006,  PG-13)
17
Minority Report 2002,  PG-13)
18
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
Great movie
19
Drumline 2002,  PG-13)
20
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
Dam this movie made me cry my eyes out.
21
Ladder 49 2004,  PG-13)
Ladder 49
Love this movie!Too sad though
22
Michael 1996,  PG)
Michael
Great,great movie.
23
City of Angels 1998,  PG-13)
City of Angels
Bautiful movie,I recommend this to everyone.
24
Snatch 2001,  R)
Snatch
Way funnay

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments